Alimenty to regularne i obowiązkowe świadczenia, zwykle na rzecz członków rodziny, które polegają na dostarczeniu środków potrzebnych do ich utrzymania oraz wychowania. Jeżeli strona chce uniknąć płacenia alimentów lub uzyskać je jak najwyższe, warto zwrócić się o pomoc do adwokat Gorzów alimenty.

Alimenty na dzieci

Jest to najpopularniejszy rodzaj świadczeń związanych z adwokat gorzów alimenty. Zwykle w wychowaniu dziecka aktywnie uczestniczy dwójka rodziców. Wspólnie przeznaczają dochody na jego dobrobyt. Jednak w przypadku rozwodu, zazwyczaj dziecko mieszka u jednego rodzica, natomiast drugi wypłaca alimenty jako pomoc w jego utrzymaniu.

Świadczenia przeznaczane są przede wszystkim na edukację, wyżywienie, zakup odzieży, leczenie oraz zaspokajanie potrzeb mieszkaniowych.

adwokat gorzów alimenty

Co w wypadku, gdy jeden z rodziców nie jest w stanie wypłacać alimentów?

W skrajnych przypadkach najlepszą formą rozwiązania takiego problemu jest zatrudnienie adwokat Gorzów alimenty, dzięki czemu wszelkie biurokratyczne obowiązki będą przez niego spełniane.

Gdy dłużnik nie ma środków na wypłacanie alimentów z powodu braku zatrudnienia, zostaje on zobowiązany do zarejestrowania się jako bezrobotny, bądź jako poszukujący pracy (w przypadku, gdy nie może zarejestrować się jako bezrobotny).

Przy niewypłacalności jednego z rodziców alimenty mogą zostać wyegzekwowane od dziadków. Nie jest to idealna sytuacja, ponieważ starsi ludzie zwykle mają ograniczone oszczędności.

Kwestia pobierania świadczeń bardzo często jest żmudna i ciężka, dlatego warto skorzystać z pomocy adwokat Gorzów alimenty. Dowiedz się więcej tutaj: https://www.adwokatsobol.pl/prawo-rodzinne,15.html