Eternit i jego szkodliwość

Eternit to powszechna nazwa na materiał tworzony przez połączenie włókien azbestu z cementem. Było to tworzywo niezwykle popularne przy tworzenie instalacji dachowych, elewacyjnych i kanalizacyjnych w ubiegłym stuleciu. Niestety okazało się, że azbest ma działanie rakotwórcze i zakazano budowania z eternitu. W jego miejsce powstała m.in. agrofala, jeden z zamienników instalacji azbestowych.

Agrofala – co to takiego?

Płyta falista agrofala jest produktem o przeznaczeniu budowlanym, stosowanym w rolnictwie. Cechą, którą ma agrofala jest to, iż tworzą ją włókna naturalne oraz cement. Zastosowana w naszym gospodarstwie agrofala umożliwi stworzenie idealnego mikroklimatu do hodowli zwierząt na naszej farmie oraz wspomoże odpowiednie przechowywanie zbiorów.

Charakterystyka agrofali

Tworzywo agrofala to stworzony z włókien i cementu zastępnik eternitu. Dziś instalacje z agrofali oferuje cały szereg firm i dostawców. Idealna agrofala dla nas znajdzie się z pewnością w różnej wersji kolorystycznej oraz wymiarach. Płyta falista agrofala to pewność, że pokrycie naszego budynku gospodarczego nie będzie szkodliwe dla nas, naszych zwierząt/roślin, a także całego środowiska. Agrofala posiada ponadto w składzie taśmy z polipropylenu. Dzięki nim agrofala spełnia bardzo wyśrubowane wymogi dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy. Bądź nowoczesnym rolnikiem i wymień instalację na agrofalę.