biuro rachunkowe warszawa wola

Biuro rachunkowe to przedsiębiorstwo, które jest uprawnione do prowadzenia księgowości na podstawie umowy zawartej z podatnikiem. Zakres usług księgowych obejmuje między innymi prowadzenie ksiąg rachunkowych, ksiąg przychodów i rozchodów, ewidencji VAT, ewidencji środków trwałych i wyposażenia, ewidencji przychodów. Dodatkowo mogą zajmować się tworzeniem planu kont oraz polityki rachunkowości i sporządzaniem sprawozdań finansowych, oraz sprawozdań do Głównego Urzędu Statystycznego.
Zakres dodatkowych usług zależy od indywidualnej oferty biura rachunkowego i może obejmować pomoc przy zakładaniu działalności gospodarczej, archiwizację dokumentów, monitorowanie należności oraz tworzenie prognoz finansowych.

Odpowiednie biuro rachunkowe

Przy wyborze biura rachunkowego trzeba wziąć pod uwagę oraz dokładnie przeanalizować kilka kwestii. Najważniejszą jest sprawdzenie, czy firma ma certyfikat księgowy Ministra Finansów. Inną równie ważną kwestią jest obecność polisy ubezpieczeniowej od odpowiedzialności cywilnej. Dzięki niej możliwe jest zabezpieczenie przed ewentualnymi błędami. Biura rachunkowe posiadające tę polisę udowadniają, że podchodzą profesjonalnie do księgowości.

Istotną kwestią jest też indywidualne podejście biura do klienta oraz dobry kontakt z księgowym, który zajmuje się naszą firmą i zna dobrze jej sytuację. Dlatego warto unikać dużych biur, które obsługują mnóstwo klientów i ciężko o jednego opiekuna.
Bardzo dobre biuro rachunkowe warszawa wola rzadko świadczy usługi niezwiązane z księgowością dlatego, że nie musi dorabiać w inny sposób.

Opinie klientów

Warto sprawdzić referencje, ponieważ najistotniejszą kwestią są opinie innych ludzi korzystających z usług biura. Nie zawsze warto szukać usług, gdzie oferowane są najniższe ceny. Warto pomyśleć gdzie jest granica między odpowiednią usługą a dobrą ceną.
Wybór odpowiedniego biura pozwoli Ci w pełni skupić się na czynnościach związanych z działalnością, którą prowadzisz.

Podsumowanie

Podsumowując, usługi biura rachunkowego mogą usprawnić pracę naszej firmy. Trzeba pamiętać, żeby przed wyborem tego ostatecznego bardzo wnikliwie przeanalizować rynek biur rachunkowych i usług księgowych, ponieważ istnieje wiele mało kompetentnych przedsiębiorstw. Najważniejsza kwestie, na które trzeba zwrócić uwagę to obecność Certyfikatu Ministra Finansów, ubezpieczenie OC od świadczonych usług oraz reprezentacja klienta przed US, ZUS oraz GUS.