góry

Śnimy o feriach w górach. Można więc marzeniazmienić na plany i wybrać się w Tatry. Bukowina Tatrzańska to jedna z lepszych opcji. Jest ona nadzwyczaj znanym ośrodkiem rozrywki. Położona w obrębie tytułowanym Skalnym Podhalem i rozłożona na wierzchołkach kilku wichrów, czyli wzgórz. Nadaje jej to charakter wspaniałefo miejsca, jakie rokrocznie odwiedza wielu narciarzy i wędrowców. Wczasowicze mogą korzystać z wyciągów narciarskich, tras wspinaczkowych i kolejek krzesełkowych.

noclegi bukowina tatrzańska

góry

Miejsce to jest również wspaniałym miejscem szlaków turystycznych, zachęcających do wypraw rowerowych. Trasy oferują widoki na Babią Górę i Gorce. W okresie letnim możliwy jest spływ kajakowy po Białce, która jest jedyną rzeką w Polsce typu alpejskiego. Ponad to możemy zwiedzić wiele innych dziwnych miejsc. Na terenie Gminy Bukowina Tatrzańska można znaleźć: Tarty Wysokie, a w nich Dolina Pięciu Stawów, Świnica.
Dzięki licznym hotelom w bukowinie nie musimy martwić się o nocleg, nawet w sezonie. Blisko innowacyjnych i cudownie urządzonych pensjonatów tu na Podhalu, które jest jednym z najwyżej położonych miejsc w Polsce – uchroniło się wiele pensjonatów drewnianych. Co może być kolejną atrakcją dla turystów. Analogicznie jak Budynek Domu Ludowego, który jest jedną z największych drewnianych budowli w naszych górach.
Przychylni mogą odpocząć w „Terma Bukowina” (jest to jeden z najnowocześniejszych obiektów w Polsce) i wykorzystać dobrodziejstwo wód termalnych. Wody termalne są wodami podziemnymi o podwyższonej temperaturze. Takie baseny cieszą się wielkim zaciekawieniem wczasowiczów i kuracjuszy lubiących kontakt z wodą.
Bukowina Tatrzańska słynie również z licznych hulanek kulturalnych i karnawałowych, organizowanych dwa razy w roku (latem i zimą), na których można zapoznać się z góralskim folklorem.
Świetne położenie oferujące bliskość:

  • Zakopanego (15km)
  • granicy Słowackiej (9km)

Daje to dodatkowe możliwości spędzenia wolnego czasu.