W ogólności rzecz biorąc fizjoterapia to zbiór uzdrawiających metod, jakie wyzyskują reakcje organizmu na bodźce. Połączona jest nierozdzielnie z przeświadczeniem rehabilitacji medycznej. Newralgicznym zamiarem fizjoterapii jest wstrzymanie choroby oraz zapobieganie jej powrotom, wznawianie biegłości fizycznej po bogatego modelu urazach i usuwanie niewygody. Fizjoterapia dzieli się na parę typów, są to w szczególności: drenaż limfatyczny kraków, hydroterapia, klimatoterapia, balneoterapia, ergoterapia, masaż uzdrawiający i kuracja manualna. Specjalistami z obrębu używania fizjoterapii są fizjoterapeuci. Są to na ogół wychowankowie studiów z licencjatu bądź magisterskich z kierunku fizjoterapia lub kuracja ruchowa.
Wcześniej nadmieniona terapia ręczna jest jedną z postaci kurowania zakłóceń narządu ruchu. Polega ona na badaniu i leczeniu kręgosłupa oraz stawów obwodowych. Kanwą jest przeprowadzenie dokładnego wywiadu z pacjentem. potem fizjoterapeuta bada stan i profil ruchów, biomechanikę oraz sporo innych pojedynczych czynników (między innymi bolesność, napięcie). Po sprawdzeniu wszystkich niezbędnych motywów doktor projektuje terapie za pomocą szczegółowych technik mobilizacji oraz pracy na tkankach miękkich, w sprawie odblokowania stawów. Ma to spowodować podwyższenie obszaru ruchów, zejście stanów zapalnych oraz złagodzenie bólu. Tym co odróżnia fizjoterapie od kręgarstwa, z którym jest niepoprawnie identyfikowana, terapia manualna ma podwaliny w zarzewiach mądrości leczniczej oraz jest poparta poszukiwaniami uczonymi.
Następującym, wartym napomknienia działaniem fizjoterapeutycznym jest drenaż limfatyczny. Ma za zadanie usprawnienie krążenia limfy w ciele kuracjusza, przez obsługiwanie rąk fizjoterapeuty lub nowoczesnych umeblowań utworzonych w tym celu. Drenaż limfatyczny osiągany jest w celu hamowania chorobom wynikających z obrzęków zastoinowych, onkotycznych, wchłaniających i zapalnych. Pęd tego masażu jest ogromnie wolne i relaksujące. Z tego rodzaju zabiegu można użytkować nawet do kilku razy dziennie.