Jeśli dobieramy biuro rachunkowe, by rozliczało oferty rachunkowe własnej spółki bądź przedsiębiorstwa winniśmy najpierw sprawdzić parę ważnych rzeczy.

biuro rachunkowe

Na co uważać?

Najpilniejszą aktywnością winno być oszacowanie czy biuro ma licencję księgową Ministra Finansów. Dokument ten musi być aktualny. Następującą ważną rzeczą, będzie określenie czy zawiera ono ważne ubezpieczenie OC, co bywa ochroną przed dopuszczeniem się błędów. Opłaca się ustalić również czy polisa obejmuje prace, niepodlegające obligatoryjnemu ubezpieczeniu. Przynależą do nich m.in. rozliczenia z ZUS. Należy bowiem nie zapominać, że zobowiązanie za potencjalne pomyłki ponosi przed US właściciel firmy, który w następującym okresie może wymagać potencjalnego zadośćuczynienia od firmy rachunkowej.

biuro księgowe

Właściwy wybór

Przy doborze firmy warto znaleźć informację czy podchodzi do interesantów niestandardowo. Lepiej wystrzegać się większych firm i celować w te trochę niewielkie, kiedy można wybrać indywidualną pieczę pojedynczego księgowego. Mamy wtenczas pewność, iż będzie on obeznany ze kwestiami odnoszącymi się do ściśle naszej firmy. Może być to rozwiązanie pewne a także komfortowe za jednym zamachem. Pozwala to na pominięcie zdecydowanej większości błędów.
Ważkie może być także to czy biuro księgowe ma obeznanie w kierowaniu firmami różnorodnego typu. Metody wykorzystywane w dużych spółkach nie zawsze albowiem sprawdzą się w wypadku niewielkich spółek. Porządne biuro winno skupiać się też na jednej dziedzinie działalności. Jeśli absorbuje się pozostałymi sprawami np. ubezpieczeniami odpowiedniej wymijać je dużym łukiem.
Przed podjęciem ostatecznego wyboru da się zorientować nawet czy wybrane biuro przesyła dokumenty do ZUS przez sieć używając do tego specjalistycznego programu z sygnaturą elektroniczną. Zezwala to na likwidację przeinaczeń. Warto rozeznać pośród przyjaciół i najbliższych, jakie biuro rachunkowe zalecają – referencje zawsze mogą być pomocne przy wybieraniu tego rodzaju decyzji. Ja indywidualnie rekomenduję: ksiegowoscrabat.pl