Jeżeli masz auto i dbasz o jego prezencję, to zapewne bierzesz pod uwagę to, iż ważną sprawą dla ładnego wyglądu twojego pojazdu są czyste felgi. Osad, jaki pojawia się na tego rodzaju elemencie kół wozu, nie sprawia wrażenia łatwego do wyczyszczenia – powstaje on bowiem w trakcie zatrzymywania, gdy rozgrzane opiłki biorące się z klocków hamulcowych przylepiają się do felg.

Po prawdzie – mimo tego, co może się zdawać – to te opiłki głównie są odpowiedzialne za zanieczyszczenia felg, w stanowczo większym stopniu niż zwykły brud drogowy. Wbrew pozorom jednakże, uwolnienie się tego typu plam nie jest wcale w takim stopniu męczące jak się wydaje, a może nawet okazać się całkiem proste. Sęk w tym tylko, ażeby wykonywać to adekwatnie często – o ile nie zapominamy o tym nazbyt nagminnie oraz mamy na uwadze schludność felg regularnie, to każde następujące mycie staje się coraz prostszą pracą.

A jak wyłonić pasujący preparat do czyszczenia felg? Większa część tego rodzaju środków na pierwszy rzut oka prezentuje się podobnie – są one opakowane w butelki, które mają rozpylacz. Różnorodne środki istniejące na naszym rynku posiadają aczkolwiek różnorodne cechy i przed wybraniem jednego z nich, warto przejrzeć sugestie specjalistów, z którymi jest okazja zapoznać się przy czytaniu czasopism motoryzacyjnych. Wskazane jest również pamiętać o pewnych zasadach, jakie trzeba szanować podczas samego procesu pucowania. Jedną z tych zasad jest choćby to, iż toku mycia powinno się dokonywać na felgach chłodnych – robienie tego na felgach rozgrzanych jest kategorycznie odradzana przez fachowców. Nie powinno się również dobijać się, kiedy pewne fragmenty felgi, nawet po czyszczeniu, zostają nieczyste. Oznacza to, że pewnie są one trudno osiągalne oraz powinno się w takim przypadku doprowadzić w nim produkt z wykorzystaniem odpowiedniego pędzelka. Nawet krótkie mycie da radę przynieść wówczas zniewalające wyniki.

Wpis powstał przy współpracy z DetailStore