Połowa sezonu zimowego już minęła, mimo to za okiennicami ciągle jest się w stanie spostrzec hałdy śniegu, a temperatura spada znacznie poniżej zera. Każdego dnia musimy oskrobywać szyby własnych gablot, a na domiar złego zmagać się z ich rozruchem. Także mając nowy akumulator, może się okazać, że bryka nie odpali. Najlepszym rozwiązaniem będzie w takim przypadku użycie kabli rozruchowych, aczkolwiek przy tym będziemy potrzebować innego pojazdu i pomocy kogoś usłużnego. By skrócić odśnieżanie pojazdu, warto przejrzeć pokrowce samochodowe.

Plandeka na samochód

Pokrowce do samochodu

Obsługuję się je niezwykle prosto. Wystarczy albowiem wieczorem, albo po powrocie z pracy napiąć specjalny materiał na długość pełnego pojazdu, a spadający biały puch zatrzyma się na nim, nie dotykając karoserii. O brzasku starczy tylko z jednej strony poluzować materiał, a pokrowiec na samochód złoży się sam w niewielką kulkę. Tworzywo sztuczne z którego jest uszyty, nie chłonie wody, w takim razie nie ma potrzeby mozolnego osuszania w garażu, którego z resztą najprawdopodobniej nie posiadamy.
Kiedy uda nam się już uruchomić samochód, odśnieżyć i wyruszyć w drogę do podstawówki ażeby odwieźć dzieciaki, muszą one skończyć spożywać posiłek, zazwyczaj na naszej tapicerce.

Pokrowce na fotele samochodowe

Pokrowiec na samochód

Decydując się na mniejsze zło, zezwalamy dzieciakom zjeść bułkę albo wafelka, jednakże resztki i czekolada pokrywa całe nasze dopiero co, wyczyszczone wnętrze. Niestety nie wszystkie kropki da się doczyścić, dlatego pokrowce na fotele samochodowe to znakomite rozwiązanie. Starczy je założyć, a gdy zauważmy, że są już faktycznie świńskie, podać do pralni chemicznej. Dzięki temu jeszcze raz, nabiorą barw i staną się idealnie zadbane, a nasza tapicerka będzie wyglądała jakby była prosto z sklepu. Zaoszczędzimy przy tym dużo środków, na fachowe czyszczenie wnętrza, oraz bez nerwów. Nasze dzieci także będą radosne nie słysząc wybrzydzania własnych opiekunów, z przyczyny dodatkowych plam po deserze.