Zdrowie jest najistotniejsze. pechowo w szeregu przypadków pojmujemy poprzez to wyłącznie zdrowe żywienie i sport, zapominając o zrobieniu kompleksowych badań.
Badania genetyczne są często przesuwane na drugi plan, są wciąż niedoceniane w naszym|polskim państwie, tymczasem tak tak naprawdę mogą uratować nasze życie i zdrowie i zdrowie rodziny i potomstwa.

Czy warto zrobić badania genetyczne?Badania genetyczne powinien przeprowadzić każdy, kto w rodzinie posiadał wady genetyczne lub dostrzega u siebie jakiekolwiek mutacje bądź skłonności do chorób genetycznych, które poprzednio mogły nie wykazywać żadnych symptomów.
Badania genetyczne są szczególnie ważne, gdy planujemy potomstwo. To od nich może zależeć życie i zdrowie potomstwa. Badania prenatalne wykonywane w ciąży budzą w naszym kraju niemało niepotrzebnych kontrowersji. Ich realizowanie na przekór temu co mówią środki masowego przekazu jest bezpieczne i umożliwia na wyśledzenie różnych wad płodu jeszcze w okresie, gdy znajduje się on w brzuchu matki.Badania prenatalne powinny być obowiązkowe dla każdej kobiety w ciąży, gdyż umożliwiają rozpoznanie poważnych wad genetycznych, którym można zapobiec. Współcześnie medycyna jest tak nader rozwinięta, że badania prenatalne mogą wykazać różnorodne wady zarodka, które można usunąć lub zmniejszyć ich skutki jeszcze w łonie rodzicielki.
Badania genetyczne to nie tylko troska o swoje zdrowie, ale dodatkowo zdrowie dzieci. Mając całkowity obraz tegoż na jakie zagrożenia i choroby jest narażone ewentualne potomstwo zdołamy zapobiec wielu niepełnosprawnościom czy też mieć je pod kontrolą nawet w czasie ciąży.

Badania prenatalne umożliwiają na dostanie solidnych wyników, potwierdzających czy dziecko jest zdrowe. Jest to przede wszystkim istotne dla kobiet w ciąży po 32 roku życia, jakich dzieci są częściej narażone na różnego rodzaju wady rozwojowe. Wcześnie znaleziona wada umożliwia na prędką reakcję lekarzy. Sporo wad genetycznych, które mają wpływ na zdrowie i życie dzieci można było wykryć jeszcze w okresie płodowym i zapobiec im.