Dom

Rynek nieruchomości

Według danych notarialnych – w ubiegłym roku podpisano prawie pół miliona umów dotyczących sprzedaży nieruchomości. Znaczna część tych umów dotyczy transakcji związanych z zakupem mieszkania.

Rynek nieruchomości w Polsce przeżywa niesamowity rozwój. Od ponad pięciu lat jesteśmy świadkami nieustannych wzrostów. Nie da się ukryć, że na rynku panuje bardzo dobra koniunktura.

Jednak wielu inwestorów nie jest zadowolonych ze stopy zwrotu z nieruchomości. Co prawda obecnie mamy do czynienia z bardzo niskim poziomem stóp procentowych, który sprawia, że pozostawienie oszczędności na lokatach jest kompletnie nieopłacalne. Skąd to niezadowolenie? Problem pojawia się już na etapie wyboru nieruchomości. Kupowanie mieszkań, tam gdzie robią to wszyscy, nie zawsze musi być najlepszą decyzją. Rynek wynajmu w dużych miastach jest już przesycony. Celem zwiększenia zysków, kupujący coraz chętniej spoglądają w stronę mniejszych ośrodków miejskich. Spodziewają się, że te, na przestrzeni następnych 10 lat czeka dynamiczny rozwój. Natomiast ceny zakupu są tam dużo bardziej atrakcyjne.

Znajomość rynku

Aby inwestycja w nieruchomości się udała, niezbędna jest szczegółowa znajomość rynku. Potrzebna jest wiedza dotycząca planu zagospodarowania przestrzennego, statusu prawnego nieruchomości i liczby potencjalnych klientów zainteresowanych wynajmem. Zgromadzenie takiej wiedzy może być długotrwałe. Dlatego warto jest skorzystać z pomocy specjalistów. Jeżeli chodzi o dobre biuro nieruchomości Mrągowo to dobre miejsce na rozpoczęcie poszukiwań. Tamtejszy rynek ma charakter lokalny, a to właśnie w takich miejscach możemy się spodziewać najlepszych inwestycji. Wyspecjalizowaniu pracownicy biura pomogą nam wybrać najlepszą lokalizację do ulokowania kapitału. Ponadto pomogą nam też wynegocjować lepszą cenę. Skorzystanie z pomocy biura nieruchomości to idealny pomysł dla osób, które szukają sposobów na inwestycję kapitału, ale nie chcą angażować się w długotrwałe badania rynku. Dobry wybór nieruchomości to w pierwszej kolejności ostrożność.