Jednymi z najbardziej uciążliwych zabrudzeń auta, są te spowodowane przez owady. Po każdej dłuższej trasie nasz samochód nadaje się do mycia. Jednak czasem zwykłe mycie nie wystarcza, aby pozbyć się owadów. Istnieje jednak wiele rozwiązań, dzięki którym możemy przywrócić idealną czystość karoserii naszego auta. Producenci kosmetyków samochodowych prześcigają się w wymyślaniu kolejnych preparatów, które jeszcze skuteczniej domyją lakier z niepożądanych śladów. Część z nich jako główną cechę kosmetyku samochodowego podaje usuwanie owadów z karoserii.

Usuwanie owadów z karoserii

Dzięki temu możemy mieć pewność, że wybieramy odpowiedni środek, aby odpowiednio zająć się problemem. Oczywiście wymaga to również pracy ręcznej, gdyż większość preparatów zadziała wtedy, gdy nałożymy, a następnie zmyjemy je samodzielnie. Jeżeli jednak zależy nam na wygodzie i mniejszym nakładzie pracy, możemy udać się do myjni automatycznej. Wiele z nich oferuje program, którego dodatkową funkcją, oprócz mycia, woskowania, suszenia, jest także usuwanie owadów z karoserii. Niestety, przy wyjątkowo uciążliwych zabrudzeniach, taka usługa nie zawsze spełni nasze oczekiwania w całości.
usuwanie owadów z karoserii
Gdy zależy nam zarówno na skuteczności, czyli czystości naszego samochodu, jak również na tym, aby nie poświęcać swoich sił i czasu na domywaniu jego karoserii, z pewnością zainteresują nas oferty mniejszych myjni ręcznych, których pracownicy dysponują odpowiednim sprzętem, jak i środkami do pielęgnacji, aby lakier naszego pojazdu mógł błyszczeć jak nowy. Musimy jednak pamiętać, że oddawanie auta do myjni ręcznej nie jest tanie i za tego typu usługi będziemy musieli słono zapłacić. Mamy wtedy jednak pewność, że zostaną użyte odpowiedniej jakości kosmetyki do pielęgnacji auta, dzięki czemu nasz samochód pozbędzie się uciążliwych śladów brudu, w tym owadów, które wyglądają wyjątkowo nieestetycznie.