Kancelaria prawna rozwody warszawa

 

Rozwód oznacza mnóstwo załatwiania, formalności i emocji. Zaangażowani w ten proces są nie tylko małżonkowie, ale także ich potomstwo. Oprócz rozstrzygnięcia spraw majątkowych, roszczeniowych i alimentów, warto pomyśleć o dzieciach. Prawo do opieki niestety przebiega w bardzo agresywny sposób, ponieważ rodzice walczą o prawa rodzicielskie. W najbardziej przykrych przypadkach są nawet zdolni do wyszukiwania czy wypominania każdego zachowania, które może być w oczach sędziego widziane dwuznacznie. Kancelaria prawna rozwody warszawa pomaga przejść przez ten trudny czas dorosłym, ale nie można zapomnieć o wsparciu dla dzieci.

Dziecko widzi i słyszy

Rozwody, które najczęściej są przeprowadzane przy pomocy kancelaria prawna rozwody warszawa to ciężki okres dla całej rodziny i ich bliskich. Dzieci bardzo często nie rozumieją, dlaczego nagle jeden z rodziców wyprowadza się z domu, mama i tata nie śpią w jednym pomieszczeniu i ciągle się kłócą. Po tych wszystkich negatywnych sytuacjach dziecko zauważa, że coś się stało. Próbuje zrozumieć to na swój sposób, ale nie zawsze jest to trafne myślenie.

kancelaria prawna rozwody warszawa

Dialog, a nie monolog

Kancelaria prawna rozwody warszawa doradza, aby rozmawiać z dzieckiem, wytłumaczyć mu zaistniałą sytuację. Zaleca także wizytę u psychologa dziecięcego, który pomoże zrozumieć wrażliwym dzieciom, przez co teraz przechodzi jego rodzina. To bardzo ważne, aby dziecko przeszło rozwód rodziców bezstresowo, bo potem ta sytuacja może zostawić ślad w jego podświadomości, a także rysę w temacie związków. 

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij w ten link: https://dm-adwokaci.pl/kancelaria/