Niestety kiedy umrze nam ktoś z rodziny stajemy przed ciężką pracą związaną z organizacja pogrzebu Warszawa.

 

organizacja pogrzebu warszawa

 

Ból i łzy

Nie dość, że jesteśmy przybici po stracie najbliższej osoby to musimy zorganizować jej odejście takie jakiego by chciała. Z tego powodu prawdopodobnie po paru dniach zaczynamy wpisywać w wyszukiwarkę frazy: zakład pogrzebowy Mazowsze, usługi pogrzebowe Mazowsze lub po prostu obsługa pochówku Warszawa. Po wpisaniu tych treści wyskoczy nam bardzo wiele zakładów pogrzebowych, które właśnie oferuję pochówek. Coraz częściej decydujemy się także na 

kremacja zwłok warszawa.

 

Cena usług

Tutaj pojawia się kwestia ile jesteśmy w stanie zapłacić za pogrzeb, ponieważ państwo co prawda dokłada się do pogrzebu, jednak te pieniądze, które od nich dostaniemy są kroplą w morzu, a jeśli jeszcze będziemy chcieli spotkać się z najbliższymi po pogrzebie na stypie, żeby powspominać to już naprawdę trzeba wyłożyć większą sumę. Jeśli chodzi o trumnę to koszt zwykłej sosnowej wynosi 800 złotych jednak znajdą się również tacy, którzy będą chcieli wyeksponować zwłoki w tym celu zakupią trumnę szklaną.

przewóz ciał do polski

Trumna

 

Jednak cena takiej trumny jest to 3 razy więcej niż zwykłej. Jeśli chodzi o mszę i pochówek to zależy na jakiego księdza się trafi, ponieważ bardzo często można spotkać się z przypadkiem, w którym ksiądz mówi bez zająknięcia, że chce 1,5-2 tysiące złotych. Jednak, są też księża z powołania, którzy nie wołają o żadną zapłatę i jeśli byśmy im nic nie dali to oni z uśmiechem na twarzy odprawią mszę. To samo tyczy się organisty, który bierze stawkę około 300 złotych za mszę. Wynajęcie chłodni i przygotowanie ciała do pochówku to łącznie koszt około 1000 złotych, także zależny od tego ile dni zmarły będzie przebywał w domu pogrzebowym.

 

Podsumowując koszt pochówku zmarłego jest bardzo wysoki o 4 tysiące, które dostajemy od państwa na pogrzeb nie są w stanie pokryć wszystkich kosztów, chyba, że byśmy naprawdę bardzo skąpo podeszli do tego tematu. Jednak z doświadczenia wiem, że jest to ostatnie widzenie ze zmarłym i warto naprawdę przyłożyć się do pogrzebu, żeby on z góry widział, że nam zależało.