Stomatologia jest umiejętnością, jakiej należy kształcić się latami, by dojść do wprawy w najmniej wykonywanych ruchach. Wizyta u stomatologa jest wielce stresująca wręcz wywołująca traumę dla mnóstwa osób. To dlatego nadzwyczaj ważne jest zapewnienie sobie dużego komfortu z tym związanego. Nawet dentysta, jaki posiada świetne zdolności bez choćby elementarnego zaopatrzenia gabinetu, nie będzie w stanie przeprowadzić żadnego zabiegu dentystycznego.

Gabinet dentystyczny musi zachowywać wszelkie zasady czystości oraz bhp z tej przyczyny wnętrze sprawia wrażenie zimnego oraz sterylnego pomieszczenia. Nadaje charakterystycznego charakteru, a za jednym zamachem jednym z najważniejszych w umeblowaniu gabinetu jest unit stomatologiczny zapewniający przeprowadzanie zabiegów w optymalnej pozycji wygodnej również dla chorego. Ongiś unit dentystyczny niczym się nie odróżniał. Czasami była możliwość aby go dopasować do postury pacjenta całkiem w inny sposób niźli unity, jakie mieszczą cały potrzebny ekwipunek do przeprowadzenia zabiegu. Unity występują w wersji ruchomej i stacjonarnej, mają opcję regulacji poziomu, wysokości czy też kąta nachylenia, regulacje podgłówka czy innych elementów, przez co możemy skonfigurować je tak, żeby nawet bardzo trudny zabieg móc zrealizować w optymalnej pozycji nie tylko przystępnej dla stomatologa, lecz także dla chorego. Unity stomatologiczne są wyposażone w spluwaczkę, ramię lampy i lampę ultrafioletową, stojak na kubeczki, ślinociąg, skrzydło z tacką jak i końcówkami jak i ramię z panelem sterującym.

unity stomatologiczne


Wyekwipowanie subsydiarne można dowolnie dopasować tak, aby zapewnić doktorowi godziwe warunki pracy w gabinecie. Koszt unitów stomatologicznych waha się między 15 tysięcy do aż ponad 100000 pln. Zdrowy uśmiech jest synonimiczny ze zdrowym ciałem a odpowiednie wyekwipowanie gabinetu jest wygodą pracy dla dentysty.