Wiele osób lubi czasami zabawiać się w ziemi, pracując w przydomowych ogrodach, na działkach, bądź nawet w razie niedoboru innych okazji, tworząc małe hodowle roślinek na parapecie, na przykład w kuchni czy też w salonie. Jeszcze więcej osób posiada stereotypowo dekoracyjne rośliny, jakich pielęgnacja bywa mało wymagająca plus kosztowna. Dodatkowo tego typu rośliny przeważnie bywają wprost banalnie proste w uprawie, łatwo dają sobie radę nawet o ile ich właściciel zapomni o podlewaniu na niemało dni, czy też jeżeli utkną w rogu domu, do jakiego nieczęsto dociera słonko.

 carnivorous plants


Jednak niekiedy da się mieć radość poznania rzeczywistych wielbicieli kwiatów, jakie nie dość, że potrafią być problematyczne, to jeszcze do tego przemożnie atrakcyjne w swej specyfice. Mowa tutaj o carnivorous plants, po polsku identyfikowanych jako rośliny drapieżne, oraz są one dostosowane do tego, żeby zarówno uwodzić, jak i łapać owady w swoje pułapki. Zważywszy na na tę niezbędność kuszenia, rośliny owe w większości wypadków cechują się niesamowitą konstrukcją a także nadzwyczaj pociągającym wizerunkiem. Owady są dla nich źródłem azotu i jeszcze innych składników plus minerałów, ponieważ rośliny z tego gatunku zwykle żyją na ziemiach pozbawionych tych niesamowicie wartościowych związków.

Przez wzgląd na swój niespotykany wygląd oraz zachowanie, rośliny drapieżne coraz to częściej przytrafiają się w prywatnych kolekcjach osób pasjonujących się wszystkim tym, co inne. Powiększające zainteresowanie sprawiło, że coraz to częściej zakładane są specjalistyczne sklepy ogrodnicze, tak zwane carnivorous plants shops, jakie zajmują się ściąganiem i sprzedażą zarówno kwiatów drapieżnych jak i potrzebnych do ich hodowli dodatków. Dzięki temu każdy zapaleniec posiada dopuszczenie do owego, aby wyłonić i kupić upragnioną roślinkę oraz cieszyć się możliwością powszedniego śledzenia ich fascynujących zachowań w zaciszu swego własnego mieszkania.