Wybierając się na urlop w naszym kraju najczęściej jedziemy na Mazury, w góry lub nad morze. Szczególnie jednak ubogacone bywają oczywiście polskie góry. ktokolwiek, nie istotne czy od zawsze chodzi po górach, czy jedzie chodzić po raz pierwszy, zdoła znaleźć lokalizacje do siebie. Właściwym kierunkiem będą na bank Pieniny. Pieniny to góry polsko-słowackie. Mają kilkadziesiąt szlaków turystycznych, którymi zdołają przechadzać się osoby szukające przygód. Szlaki mają zróżnicowany szczebel trudności, tak aby z większym natężeniem a także mniej doświadczone osoby mogły wybrać ścieżki przystosowane do własnych umiejętności.
Prawie całe Pieniny bywają cząstką Pienińskiego Parku Narodowego, a co za tym idzie znajdują się na obszarze objętym ochroną.

atrakcje pieniny

Charakterystyczną atrakcją Pienin staje się Dunajec. Jest to rzeka, na jakiej organizowane są spływy kajakowe tego rodzaju jak np. rafting dunajec. Na fragmentach o dużym szczeblu trudności mogą być one doświadczeniem niemalże ostatecznym. ktokolwiek kto lubi adrenalinę nie musi sobie odtrącać tego wariantu przyjemności.
Pozostałe sporty extremalne, które można ćwiczyć w Pieninach to choćby wspinaczka. Jest to wymagający sport pod kątem solidności a także odwagi. Jesteśmy skazani także nieraz ujawnić się przytomnością rozumu w czasie wspinaczki, jako że wszystkie nasze decyzje mogą zaważyć na bezpieczeństwie, a życiu.

rafting dunajec

Staje się to szczególnie istotne, jeśli wspinamy się w parach, a nie samotnie. Atrakcje pieniny to jednakże przede wszystkim szczyty górzyste. Najważniejszym szczytem są Trzy Korony, a najpiękniejszym jest Sokolica. Warto jest odwiedzić także Wązóz Homole a także wodospad Zaskalnik. Jeśli interesuje nas architektura powinniśmy udać się do Zamku w Niedzicy oraz do Zamku Czorsztyńskiego.
W Pieninach jest również co wykonywać w zimie. Jeśli uwielbiamy jazdę na nartach bezwzględnie musimy odwiedzić Szczawnicę. Młodzi narciarze oraz niewielkie pociechy będą mogli poszaleć w Kacwinie. Zimą także można udać się na włóczęgi górskie, a jeżeli wolimy siedzieć w domku tuż przy kominku, to powinno się zaopatrzyć się w grzaniec oraz oscypki.