Dzisiejsza mama

W obecnych czasach wszyscy posiadamy nader niedużo czasu. Wymaga go nasza kariera, na czym często ucierpią najmłodsi. Głównie na pełnym etacie pracuje zarówno tata jak i matka, więc czasu, który zdołaliby oddać swoim pociechom, zostaje bardzo niewiele. Tymczasem pociechy, szczególnie kilkuletnie, cały czas wymagają troski. Rozwiązaniem jest żłobek lub przedszkole, mimo to ilość miejsc w tych instytucjach jest zawężona i zwyczajnie nie będą w stanie umieścić wszystkich zainteresowanych.


W takich sytuacjach z pomocą może przyjść nam niania do dzieci. Naturalnie, nie należy kontroli nad własną latoroślą przekazywać komukolwiek, zatem o ile rozpatrujemy wynajęcie opiekunki najlepiej będzie znaleźć ją wśród znajomych albo rodziny. Może pośród własnych bliskich odszukamy studiującą dziewczynę, która pragnie trochę zarobić, a co do jakiej mamy przekonanie, że będzie schludna, zdrowa, odpowiedzialna, nie bierze narkotyków oraz że nie urządzi pod naszą absencję imprezy? Opiekunka do dziecka, jaka spełnia te wszystkie warunki to prawdziwy skarb. Ostatecznie młody wiek ma własne wady, więc, o ile naszej opiekunce umieszczamy poprzeczkę za wysoko, być może się okazać, że zanim ją zaangażujemy własne dziecko nie będzie potrzebować troski.

Opowiednia opiekunka do dziecka

Warto pomyśleć nad zatrudnieniem całkiem doświadczonej, zawodowej opiekunki. Na ogół będą to osoby, które zdołają poszczycić się solidnymi referencjami. Tutaj również opłaca się popytać wśród znajomych oraz bliskich – być może ktoś wynajmował opiekunkę, którą będzie zdolny powierzyć nam z czystym sumieniem?


Pomnijmy mimo to, iż opiekunka do najmłodszych nie zastąpi rodzica, że bez względu od tego, czy pracujemy w zawodzie, czy nasza praca jest mozolna i pracochłonna bądź nie – należy dbać o formowanie więzi z naszym dzieckiem. O ile zaniedbamy ten szczegół – psychiczny i fizyczny rozkwit młodego człowieka być może zaburzyć się.

Źródło: Agencja Dudek