Choć sponsorowanie dla wielu ludzi to wciąż rzecz tabu, to z pojęciem tego typu spotkało się już większość ludzi. Przeważnie kojarzony jest on z młodymi pannami, które wypatrują panów, donatorów, jacy za usługi towarzyskie będą dawać pieniądze. Przeważnie kiedy rozmyśla się o sponsorowaniu, nasamprzód nadchodzą na myśl usługi erotyczne. Jednakże nie w każdym przypadku tak jest. Często sponsoring to wyłącznie posługi społeczne, polegające na spędzaniu wspólnego czasu, jednakże bez usług erotycznych.

Szukanie sponsorki lub sponsora

Temat sponsoringu, jak wspomniono wcześniej, zwykle łączony bywa z kobietami. To one w większości wypadków wypatrują sponsora. Jednak od dawna sprawa ta zaczyna się już przekształcać. Nie da się nie dostrzec, iż też mężczyźni wyszukują kobiet, jakie będą ich donatorkami. Widać to przede wszystkim, jeżeli zbadamy ogłoszenia na różnego typu witrynach towarzyskich. Obwieszczenia rodzaju „szukam sponsorki” pojawiają się coraz częściej oraz nikogo już nie zadziwiają.

Skądże taka sytuacja? Nade wszystko wynika ona z przemian w jaźni dam. Bywają one coraz to odważniejsze także w sferze płciowej. Znaczy to, iż dziewczyny, szczególnie te samotne, posiadające wymagania erotyczne, są w stanie je w tego typu właśnie sposób zaspokoić. Podobnie bywa z facetami. Dla sporej części z nich spotkania z donatorką to możliwości dostaniaponadprogramowych pieniędzy, lecz także opcja zadowolenia swoich wymagań zmysłowych. Choć wskazane jest kolejny raz przypomnieć to, o czym wzmiankowano uprzednio. Sponsorowanie to nie wyłącznie usługi erotyczne, lecz także w szeregu przypadków jedynie usługi towarzyskie.

Czy sponsoring to coś niedobrego? Z perspektywy moralnej wolno posiadać wątpliwości, jeśli natomiast jest to układ dwóch dorosłych osób, w którym żadnej osobie nie dzieje się żadna krzywda, to nie istnieje powód, żeby taki układ potępiać. Jest to wolna wola zarówno osób poszukujących donatorki, jak i osób, które pragną być donatorami czy też donatorkami.