Podczas remontu łazienki zwykle okazuje się, że największym problemem są płytki, a właściwie ich wybór. Niezwykle szeroka oferta wzorów utrudnia podjęcie decyzji, a jeszcze trudniej jest wybrać płytki podłogowe oraz ścienne tak, żeby razem odpowiednio się komponowały. Coraz większą popularnością cieszą się płytki patchwork, łączące w sobie  styl nowoczesny i klasyczny.

Odważne wzory

Przed wyborem płytek warto przygotować plan rozmieszczenia urządzeń sanitarnych w łazience, może to potem pomóc w podjęciu decyzji. Należy też określić na jakim stylu nam zależy. Płytki patchwork mogą być idealnym rozwiązaniem dla przełamania prostego wnętrza, różnorodne i wzorzyste z pewnością ożywią każdą przestrzeń. Niektórzy natomiast chcąc upodobnić podłogę w łazience do reszty domu decydują się całkowicie lub częściowo na gres drewnopodobny, który ociepli klimat łazienki.

Co na ścianę?

Wybór materiałów wykończeniowych zarówno na podłogę jak i, na ściany łazienki jest ogromny, dlatego warto przyjrzeć się opcjom które wyznaczają obecne trendy. Szczególnie częstym wyborem teraz są płytki imitacja betonu, swoim surowym wyglądem wpadają one idealnie w gusta minimalistów. Można również zdecydować się na płytki strukturalne, do złudzenia przypominające klasyczną czerwoną cegłę, te z kolei nadają wnętrzu domowego charakteru. Niezależnie jednak od tego jakie płytki do łazienki wybierzemy najważniejsze, aby cała kompozycja była spójna, a samo pomieszczenie zachęcało do brania długich kąpieli, po każdym cięższym dniu.