Rozwój sektora związanego ze sprzedażą towarów i usług przekłada się bezpośrednio na rynek branży reklamowej. Niezwykle istotne jest, aby promowana marka została zauważona przez potencjalnego klienta, wyłowiona spośród natłoku informacji atakujących odbiorców ze wszystkich stron. Reklamy zamieszczane są wszędzie wokół nas. Są one obecne w radio, telewizji, internecie, prasie, zarówno popularnej, jak i fachowej itp. Reklama może być także zamieszczana na gadżetach – długopisach, koszulkach czy breloczkach, na których wykonywany jest nadruk z danymi reklamującej się firmy. Jako element reklamy wykorzystywane są także tablice ogłoszeniowe, bannery, a także opaski reklamowe na rękę, koce oraz poduszki reklamowe.
Gadżety takie są tanie i łatwe w wykonaniu, a przy okazji stanowią skuteczny sposób na przekazanie potencjalnemu klientowi informacji o produkcie, firmie lub reklamowanym wydarzeniu.
Za pomocą gadżetów reklamowych można skutecznie dotrzeć do klienta, który może zainteresować się produktem docelowym. Reklamowane produkty są najczęściej kierowane do określonej grupy docelowej. Inwestycja w reklamę na pewno zwróci się w stosunkowo krótkim czasie, warto przy okazji skorzystać z usług specjalistycznych agencji reklamowych, które zatrudniają fachowców od grafiki, plastyki czy analityki rynków. Z całą pewnością są oni w stanie zaplanować oraz przeprowadzić kampanię reklamową w taki sposób, aby stałą się ona skuteczna, w krótkim czasie dotarła do jak największej liczby odbiorców, a także przyniosła jak najwyższy zysk w stosunku do zaangażowanego czasu i środków finansowych. Reklama jest niezwykle istotnym elementem współczesnego i nowoczesnego rynku, promuje jego rozwój i przyczynia się do wzrostu gospodarczego poprzez generowanie popytu, co przekłada się na realne zapotrzebowanie na produkty oferowane przez konkretną firmę pod konkretną marką. Efektem tego jest wzrost sprzedaży i rozwój firm, które dzięki temu mogą oferować klientom coraz lepsze produkty w coraz korzystniejszych cenach.