Okna drewniane to eleganckie i ponadczasowe rozwiązanie, które doskonale wpisze się w pomieszczenia o różnej stylistyce. Nikogo więc nie dziwi ich popularność. Jednak decydując się na ich zakup, dobrze jest pamiętać, że najczęściej wymagana jest renowacja okien drewnianych warszawa po okresie około 5 do 7 lat użytkowania.

renowacja okien drewnianych warszawa

Czego spodziewać? – Renowacja okien drewnianych Warszawa

Najczęściej, renowacja okien drewnianych warszawa polega na zeszlifowaniu spękanej powłoki malarskiej, zmatowieniu pozostałych elementów drewnianych, uzupełnieniu niedużych ubytki szpachlą oraz malowaniu okien. Poza tymi podstawowymi czynnościami, dobrym pomysłem jest też montaż okapników przyszybowych, zabezpieczą one dolną ramę skrzydła od strony zewnętrznej przed zalegającym deszczem i śniegiem. Jest to często najbardziej kłopotliwe miejsce w przypadku okien drewnianych, często właśnie tam dochodzi do spękania powłoki lakierniczej. Dodatek profilu z blachy aluminiowej w tym miejscu wyeliminuje ryzyko uszkodzenia drewna i wystąpienia korozji biologicznej lub chemicznej. Możliwym dopełnieniem do renowacja okien drewnianych warszawa jest regulacja okien i montaż nowych uszczelek. To pierwsze jest koniecznością, a to drugie można rozważyć w zależności od stanu starych uszczelek.

renowacja okien drewnianych warszawa

Sposób na zachowanie wysokiej estetyki okna

Nieważne czy nadszedł czas na regularny serwis okna, wymianę uszczelek, czy poradzenie sobie z zaniedbanym i spróchniałym oknem – renowacja okien drewnianych warszawa to najlepszy wybór dla każdego, kto pragnie być posiadaczem funkcjonalnych i wyglądających atrakcyjnie okien.