Stroboskop LED jest urządzeniem dającym krótkotrwale, ale mocne błyski światła, charakteryzujące się określoną częstotliwością.

Ich celem jest wywołanie tzw. efektu stroboskopowego, który daje wrażenie zatrzymania, zmiany kierunku bądź spowolnienia ruchu poruszającego się w danym momencie obiektu. Efekt zastosowania stroboskopu LED widoczny jest przede wszystkim w zaciemnionych pomieszczeniach, a jego wykorzystanie kojarzone jest przez społeczeństwo głównie z koncertami, dyskotekami, spektaklami i innymi, różnego rodzaju wydarzeniami.

Specjalistyczne zastosowania stroboskopu

Firma ENel Sp. z o. o. wskazuje jednak także na  odmienne, specjalistyczne, możliwości zastosowania stroboskopu LED, m.in. do poligrafii przy zadaniach związanych z inspekcją przewijanych materiałów. Aktualna oferta przedsiębiorstwa uwzględnia jedynie stroboskopy produkowane w technologii LED, cechujące się automatycznym (błyski wyzwalane czujnikiem zewnętrznym) bądź ręcznym trybem pracy.

Niewielki pobór mocy, wysoki stopień niezawodności, możliwość dostosowania urządzenia do szerokości oświetlanego terenu, duża częstotliwość błysków (nawet do 500Hz w trybie automatycznym) i regulacja ich jasności, a także niewielki wymiar obudowy, to najważniejsze, ale nie wszystkie zalety stroboskopu LED. Wszystko po to, aby sprostać wymaganiom nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Dowiedz się więcej

Szczegółowe parametry urządzeń dostępne są na stronie internetowej producenta – zachęcamy do zapoznania się z ofertą i zakupu. Stroboskop LED jest bowiem niezwykle przydatnym urządzeniem!