Sadzonki borowki amerykanskiej – smacznie!

Jesienią da się sadzić nowiutkie krzaki i krzaczki do przy domowego ogrodu.
Jeżeli obsiejemy tylko pozycje dekoracyjne to istotnie nie otrzymamy żadnych owoców, jeśli zaś postawimy na krzaczki owocowe to w przyszłym zbierzemy dla siebie przeróżnego rodzaju owoce.

”borówka

Nadzwyczaj słynne są maliny, jakich rodzaje obecnie są takie, że maliny utrzymują się na krzakach aż do pierwszych przymrozków. Owocowe krzaki to borówka amerykańska sadzonki jej są wyborne dla zaczynających rolników, jest niezrażona na zimnica, troszkę trudna również niezmiernie bez trudności gości się do podkładu. Wszelakiego rodzaju sadzonki borowki amerykanskiej dają nam produkty przypominające swoim wizerunkiem polskie jagody, są one jedynie niewiele większe.

Sadzonki jagody kamczackiej – wiadomości

Borówka amerykańska gałązkami dojrzewa aż do 2,5 m, po zasadzeniu jesienią, wypada trochę zawinąć ją przed początkowymi chłodami, ofiarować jej standardowo termin na poprawne ukorzenienie się. Dobrze jest zasadzić ją na miejscu słonecznym, uchowanym przed wiatrem, nie jest pazernym kąskiem dla psujów, przeto nie musimy ją szczególnie spryskiwać. Powinno się jedynie dwa razy do roku użyźniać ją, nawozem celowo poświęconym dla borówki amerykańskiej.

Innym typem, roślinki niedużo wymagającej są sadzonki jagody kamczackiej, hodowane z powodzeniem w naszym kraju, wydano dużo jej form, a słodziutka nazywa się „Wojtek”.

”borówka

Krzewy tej sadzonki są mrozoodporne, wytrzymują niesłychanie spory zimno, posiadają malutkie pochłaniania ziemne, a powodują w okresie młodej wiosenki, ponieważ owoce jagody kamczackiej jesteśmy w stanie jednoczyć jeszcze przed truskawkami.
Jagody nadają się do spożycia od razu bądź do przeróżnych przetworów albo ciast.

Jeśli na jesień posadzimy stosowne krzewy to wiosną będziemy mogli mieć okazałe plony, jakie ucieszą nas plus wpędzą w zaspokojenie przez wzgląd naszych ogrodniczych zręczności. W naszych warunkach atmosferycznych najlepiej jest sadzić sadzonki mrozoodporne.