Ciekawą ofertą dla dziewcząt pragnących sobie dorobić, staje się robota w charakterze hostessy w przeróżnych miejscach a także oddziałach. Generalnie większa część z nas kojarzy ze marketów spożywczych uśmiechające się panny, zachęcające do uraczenia się czymś, a następnie do zakupu określonego towaru. To wbrew pozorom niezwykle mozolna praca, ponieważ musimy stać przez nieco czy kilkanaście godzin na wysokich obcasach, uśmiechać się do klientów, a czasem niestety narażać się na niewybredne komentarze. Jest to o tyle nieprzyjemna sprawa, że hostessa poznań nie ma prawa odezwać się nieodpowiednio do nagabującego, ma cały czas być błoga, swobodnie od tego, jak bardzo została obrażona. Z tego względu także robota hostessy na terenie sklepów potrzebuje faktycznie mocnych nerwów i bezwzględnej samodyscypliny.

hostessa na targi

Nieco lepiej posiadają te panny, jakie zatrudniają się np. tuż przy obsłudze konferencji bądź debat. W tamtym miejscu rzadziej mogą się spotkać z prostactwem klientów, a ich robota nie wiąże się z przekonywaniem kogokolwiek. Nagminniej pochłaniają się pracami porządkowymi w postaci rozdawania identyfikatorów bądź pakietów upominkowych, często też wskazują przybyłym słuszne miejsca. Tego rodzaju hostessy na gale i bankiety obowiązuje niezwykle wstrzemięźliwy strój, z reguły zbliżony do biurowego, zdarza się także, iż nie powinny wkładać dużych szpilek, co sprawia, że robota staje się nieco wygodniejsza. Podobnie w sytuacji, gdy np. uczestnicy zjazdu czy narady rozlokowywani bywają w hotelach – w takim przypadku dziewczyny te wskazują porządne miejsca i pomagają przy zameldowaniu.

hostessy na gale i bankiety

bywa wciąż inna płaszczyzna działań, na jakiej wykorzystywane są hostessy. Wtedy ich robota bywa całkiem nieźle płatna, lecz wiąże się z wieloma dolegliwościami. Mowa w tym miejscu o akcjach uważanych za typowo męskie, jak na przykład prezentacje czterokołowców, mecze czy wyścigi. Tuż przy firmie tego rodzaju impry hostessy niekiedy są traktowane jako element pospolicie zdobniczy, to znaczy mają pięknie wyglądać a także uśmiechać się. Pechowo zdarza się, że bywają mylone z przedstawicielkami całkiem innego zawodu.