usg kraków

Badanie USG Kraków pozwala na wykrycie zmian chorobowych i patologicznych w wielu narządach. Ten rodzaj badania w porównaniu do badań rentgenowskich nie naraża pacjenta na niebezpieczne promieniowanie. USG Kraków daje możliwość profesjonalnego i bezpiecznego zbadania wielu części ciała. Jaką diagnostykę oferuje klinika USG Kraków?

USG Jamy brzusznej

Jeden z najczęstszych rodzajów badania wykonywanych w ośrodku USG Kraków. Stosuje się w leczeniu dolegliwości narządów jamy brzusznej m.in aby określić stan wątroby, nerek, pęcherza, żołądka. Zaleca się wykonanie tego rodzaju usg, jeżeli cierpimy na dolegliwości takie jak bóle brzucha. biegunki, nudności, problemy w oddawaniu moczu i stolca, różnych wyczuwalnych zmian.

USG (echo) serca

USG Kraków oferuje także Echokardiografia, czyli potocznie nazywane badanie echo serca. Jest to bardzo ważne badanie wykorzystywane w profilaktyce i leczeniu chorób układu sercowo-naczyniowego. Często jest pierwszym etapem w stwierdzeniu nieprawidłowości i wyznaczaniu metody terapii. 

USG gastrologiczne

W placówce USG Kraków możemy wykonać także Specjalistyczne badanie gastroenterologiczne, które polega na ocenie opróżniania pęcherzyka żółciowego po pokarmie. Badanie polega na podaniu 500 ml płynnego pokarmu testowego, oraz USG 3D jelit po ich wypełnieniu.

usg kraków

USG Piersi

Klinika USG Kraków jest jedną z najbardziej doświadczonych placówek medycznych, wykonujących usg piersi. Każda kobieta powinna pamiętać o profilaktyce i wykonywać regularnie badania – przynajmniej raz na dwa lata. Badanie pozwala na znalezienie niepokojących zmian już na wczesnym etapie.