Rodzice frapują się jak będą mogli bez ryzyka i komfortowo dla malucha przetransportować je z punktu a do punktu b. Lennylamb przybywa z pomocą oferując rozmaite chusty do noszenia dziecka, czy innego typu pomocne sprzęty. Od kilku wieków małe dzieci dźwigało się w chustach. Te sprzed 100 lat były banalne, stosowane na co dzień, a te produkowane dzisiaj są dedykowane stricte dla dzieci. Uzyskuje się je ze sprawdzonych materiałów, zwykle hipoalergicznych i mających wszelakie certyfikaty mówiące o tym, że są bezpieczne dla naszych maluchów.

chusty do noszenia dziecka

Nasi dziadkowie, w wieku niemowlęcym, byli wieszani w podobnych chustach między drzewami, w chwili jak ich rodzice szli pracować na roli. Nie było urlopów macierzyńskich od żniw. Jak przychodził czas zbierania zboża, orania, lub wykopywania kartofli, liczyła się każda para rąk mogąca wspomóc, skoro stopień zmechanizowania rolnictwa był dużo niższy aniżeli jest obecnie. To właśnie z tamtych okresów przyszła popularność na transportowanie dziecka w chustach, albowiem jest to sposób pewny, nie wymagający złożonego sprzętu, oraz – co najistotniejsze – nader komfortowy dla naszej pociechy. Nie powoduje opuchlizny, bądź odparzeń na wrażliwej, niemowlęcej skórze.

nosidełko dla dziecka

Nosidełko dla dziecka ma również multum plusów, lecz dla znacznej ilości rodziców będzie drugoplanowym wyborem, bo ich pociecha nie chce być noszone w plastiku z taką ochotą, jak w typowej bawełnianej chuście. Od wielu lat toczy się dyskusja czy chusty są bezpieczne dla naszych pociech, bo jednakże potrafią się rozlecieć, czy w odrębny sposób ulec zniszczeniu. Producenci uspokajają, iż nie ma obaw, odnośnie solidności ich artykułów, jeśli tylko są używane stosownie z ich przeznaczeniem. Na przykład nie da się używać chusty do noszenia dziecka, jako chusty w której sporządza się biały ser, ponieważ sploty chusty potrafią ulec zniszczeniu przy kontakcie ze sfermentowanym mlekiem.