Trzymając kotka oraz rezydując na górnych piętrach będziemy przymuszeni do mieszkania za siatką.
W przypadku kiedy posiadamy taras albo własne okna będą nieustannie uchylone, zwłaszcza w okresie letnim, przymuszeni będziemy do zainstalowania zabezpieczenia.

siatka na balkon

Sieć na balkon

Sieć zabepieczająca na balkon, będzie zrealizowana ze sznura lub metalu, będzie bezproblemowa w instalacji, jeżeli jednakże martwimy się, że nasz kociak zdoła ją uszkodzić bądź nie ubezpieczy ona w pełni własnego okna skorzystajmy z siatki wzmocnionej. Siatki ochronne znajduje się w sklepach budowlanych. Sieć bywa elementem odpornym na UV oraz okoliczności pogodowe.
Wygodnie gdy własny taras posiada sklepienie, wtenczas nie musimy robić jakichś dodatkowych oraz wymyślnych ram ochronnych.
Do zamontowania siatki na balkonie konieczna jest nam bezspornie napomknięta siatka, kołki zaporowe o jak najbardziej niedostępnej końcówce i pręty lub gruby drut, z jakiego sformujemy stelaż dla zaczepienia zabezpieczenia.

siatka na balkon

Prawidłowe zakładanie

Gdy uformujemy już i zamontujemy rzeczony stelaż, pomnijmy, aby zaciągając siatkę, została ona rozłożona równomiernie oraz ściśle, trzeba ochronić przestrzeń z każdej strony, aby nasz kot nie miał opcji ucieczki na zewnątrz. Oka sieci powinny stanowić kwadraty o niewielkiej średnicy. Gdy okaże się, iż siatki bywa za słabo naprężone, pocznijmy kolejny raz aż do właściwego rezultatu, bodaj iż faktycznie marnie zmierzyliśmy zasięg siatki.
Upadek ze znacznej wysokości, niestety również dla kotków bywają. Stale o tym nie zapominajmy i ubezpieczmy wszelkie przestrzenie newralgiczne.
Są na rynku choćby specjalistyczne spółki, które specjalizują się w ochranianiu tarasów i okien. Będzie to jednakże usługa nader droga, przy krztynce sumienności a także zadedykowania własnego życia sieć tę winniśmy zamontować wszak samodzielnie, tak jako nuże wyżej jest to napisane.
Dla poczucia bezpieczeństwa naszego kociaka, rezydujmy stąd za siatką.