Jeśli w najbliższym okresie zamierzają Państwo nabyć używane felgi, albo jeżeli dobieracie nowe felgi do własnego auta to koniecznie powinnyście zwrócić uwagę na kilka niezmiernie znaczących cech. Pomnieć powinno się przede wszystkim o tym, iż koszmarnie dobrane felgi zdołają spowodować zdecydowanie szybsze zniszczenie naszego zawieszenia.

Z tej przyczyny na jakie parametry zwrócić uwagę?

Decydując się na nabycie nowych felg na początku patrzymy w rzeczy samej na cenę i na materiał z jakiego są sporządzone. Aluminiowa felga jak bezproblemowo się domyśleć jest sporo lżejsza od stalowej felgi, jednakowoż jest za to o wiele ładniejsza. Dobór materiału z którego wykonana jest nasza felga ma duże znaczenie głównie na obładowanie naszego zawieszenia, dlatego też wielu kierowców kieruje się ku felgom aluminiowym.


W chwili obecnej oba typy felg (stalowe i aluminiowe) mogą poszczycić się niesłychanie podobną wytrzymałością. Czasy w których to felga aluminiowa charakteryzowała się nadzwyczaj słabą trwałością dawno już minęły, choć przy wyborze najtańszych rodzai felg w dalszym ciągu trwałość może grać niezwykle ważną rolę i dlatego także powinno się brać ją pod uwagę. Felga aluminiowa jest nie tylko znacznie bardziej podatna na uszkodzenia, ale też wyraźnie mniej plastyczna w odróżnieniu od stalowych odpowiedników. Przy naruszeniu felg stalowych posiadamy jeszcze sposobność ich reperacji, a w aluminiowych felgach pozostaje nam tylko wymiana.


Kupując felgi używane musimy być bardzo rozważni. Najlepiej by pozycja interesujących nas felg oszacował przyjaciel mechanik, ponieważ mało doświadczone osoby, mogą na pierwszy rzut oka nie zauważyć rys i krzywizn. Jeżeli weźmiemy pod uwagę przyszłą wymianę felg to zdecydowanie najrozsądniejszym wyjściem jest kupno szykownych felg od znanych marek, dlatego że jeżeli naszym felgom przydarzy się coś złego to bez większego kłopotu możemy dokupić brakujące szczegóły. W przypadku zakupu felg nieznanych marek będziemy mieli z tym zadaniem niesłychanie rozległy problem. Za wyszukanymi felgami poważanych producentów przemawia też wielka jakość towarów.
Źródło: felgi.info.pl