Kredyt hipoteczny wymaga wielu dokumentów, zaświadczeń i wyciągów. Kompletowanie dokumenty do wniosku o kredyt hipoteczny może przyprawić o zawrót głowy, ale obecnie istnieje wiele możliwości, aby ułatwić sobie ten proces. Jedną z nich jest konsultacja z pracownikiem księgowości, finansów lub prawa podatkowego. Specjaliści w dziedzinie bankowości pomagają pokonać całą drogę formalności. Nie każdy ma wiedzę w zakresie księgowości, hipoteki i bankowości, dlatego konsultacja z takim profesjonalistą to sprawdzony sposób na sprawne załatwienie sprawy. 

 

Umowa o pracę

Aby mieć szansę na otrzymanie kredytu hipotecznego, należy przede wszystkim przedstawić swoje dochody. W zależności od charakteru umowy o pracę różnią się wymagane dokumenty do wniosku o kredyt hipoteczny. Umowa o pracę przewiduje oświadczenie i zaświadczenie o dochodach, wyciągi bankowe oraz PIT 37. Umowa o dzieło, bądź zlecenie nie wymaga zaświadczeń. Zaś prowadzenie działalności gospodarczej oznacza uzupełnienie danych o numer NIP, REGON, a także potwierdzenie ZUS o niezaleganiu z podatkami. 

dokumenty do wniosku o kredyt hipoteczny

Dom, działka czy mieszkanie

Dokumenty do wniosku o kredyt hipoteczny też różnią się w zależności od rodzaju hipoteki. Budowa domu, a sam zakup działki czy mieszkania to zróżnicowane formalności. Bardzo ważne jest potwierdzenie wpłaty wkładu własnego, a także szacowany koszt budowy, czy ewidencja gruntu. Trzeba też pamiętać, że każdy dokument wymaga wniosku i opłaty, a nie raz nawet specjalisty typu geodeta. 

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij ten link: https://phinance.pl/