Doradca finansowy, czyli tak naprawdę kto?

Kim jest dobry doradca finansowy? To przede wszystkim osoba posiadająca dużą wiedzę na wszystkie tematy związane z udzielaniem kredytów. Jego zadaniem jest udzielanie pomocy osobom starającym się o pożyczkę w znalezieniu najlepszej oferty, dopasowanej do ich indywidualnych potrzeb. Doradca finansowy zapewnia kompleksową obsługę każdego klienta, który planuje starać się o kredyt. Pomaga w doborze oferty, kompletowaniu dokumentów czy kontakcie z bankiem.

Jakich informacji potrzebował będzie doradca finansowy?

Na pierwszym spotkaniu doradca finansowy z pewnością będzie chciał zapoznać się z naszą sytuacją finansową. W tym celu poprosi o wyjaśnienie wszystkich kwestii związanych ze źródłami naszych dochodów. Najczęściej pyta o rodzaj umowy, na której jesteśmy zatrudnieni, wysokość wynagrodzenia oraz szacowane miesięczne wydatki. Dodatkowo interesować będzie go cel, na jaki planujemy przeznaczyć kredyt. Są to podstawowe informacje, które należy przygotować przed wizytą u doradcy kredytowego.

doradca finansowy

Kiedy skorzystać z jego pomocy?

Doradca finansowy Mińsk Mazowiecki i jego pomoc może okazać się niezbędna w kilku sytuacjach. Pierwsza z nich to ta, gdy nie mamy wystarczającej wiedzy na temat produktów bankowych. Po drugie, gdy chcemy sprawdzić, czy oferty proponowane przez instytucje rzeczywiście są opłacalne. Jego pomoc może być niezbędna także w sytuacji, gdy obawiamy się, że samodzielne wypełnianie dokumentów może okazać się dla nas za trudne. Jeżeli po prostu nie mamy czasu na załatwianie spraw bankowych i wolimy, aby zajęła się tym osoba kompetentna, doradca finansowy Mińsk Mazowiecki będzie najodpowiedniejszym wyborem. Po pomoc może zgłosić się do niego także wtedy, gdy pierwszy raz staramy się o kredyt i nie wiemy, jak dokładnie działa system kredytowania.