Pierwsze kredyty we frankach szwajcarskich zaczęto udzielać w 1996 roku. Pieniądze pożyczone w nominale złotego musiały być oddawane w walucie franków szwajcarskich. Były to zazwyczaj kredyty na zakup samochodów, udzielane przez banki wywodzące się z Austrii. Na początku lat dwutysięcznych większość kredytobiorców wybierała opcję spłacania długu frankami. Dlatego też, podczas kryzysu ekonomicznego wielu Polaków potrzebowało pomocy kredyty frankowe kancelarie.

Dlaczego ten kredyt stał się popularny?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, należy cofnąć się kilkanaście lat wcześniej, do roku 2004. Polska weszła do Unii, a jej stan gospodarczy znacznie się poprawił. Obywatele poczuli się wreszcie bezpiecznie i stabilnie. Chcieli rozwijać się i posiadać własne mieszkania, których ceny poszły wtedy znacząco w górę. Przez rynek motoryzacyjny byli już oni przyzwyczajeni do kredytów w CHF. Ich oprocentowanie było także niższe niż pożyczki w PLN, stąd kredyty frankowe kancelarie szybko stały się popularne.

kredyty frankowe kancelaria
Closeup portrait of unrecognizable successful businessman wearing black formal suit reviewing documents and signing contract during meeting

Co poszło nie tak?

Kredyty frankowe wydawały się stabilne. Ich kurs był stały dzięki Szwajcarskiemu Bankowi Centralnemu. Raty także były niższe, często o kilkaset złotych, a ich wielkość dało się swobodnie wyliczyć. Jak twierdzą kredyty frankowe kancelarie przy zawieraniu pożyczki w CHF mało który bank wspominał o ryzyku walutowym. Kiedy więc, w ciągu 7 lat jego wartość wzrosła dwukrotnie był to prawdziwy szok dla frankowiczów.

Co można zrobić z kredytem we frankach?

Jeśli jesteś posiadaczem kredytu we frankach najlepiej zwrócić się o pomoc do kredyty frankowe kancelarie, która może pomóc Ci zamienić go na złotówki.

Dowiedz się więcej na https://rgw.com.pl/kredyty-frankowe-infolinia/!