Czy kredyt i pożyczka to to samo? Gdyby takie pytanie zadało się kilku przechodniom, większość zapewne odpowiedziałaby, że tak. Niestety byliby w błędzie, gdyż są to dwa różne sposoby pożyczania pieniędzy. Pierwszą i najważniejszą różnicą jest źródło finansowania tego kredyty pożyczki szczecin. W przypadku kredytu pieniądze pożyczane są od banku, a pożyczka może być od instytucji pozapaństwowej oraz osoby fizycznej. Nie zawsze planuje się zaciągać dług, ale gdy nastanie chwila, gdzie nie ma innego wyjścia warto znać różnice między kredyty pożyczki szczecin.

 Zasady udzielania kredytu

 Kredytu może udzielić wyłącznie bank, gdyż wszystkie zasady jego udzielania są regulowane Prawem Bankowym. Banki są wysoce nadzorowane przez państwo, zaletą tego jest bezpieczeństwo, natomiast wadą mała elastyczność i trudność uzyskania. Proces starania się o kredyty pożyczki szczecin jest długi i żmudny. Kredyt zostanie udzielony przez bank wyłącznie wtedy, kiedy będzie udokumentowana zdolność kredytowa oraz wystąpi pewność co do wykorzystania pożyczonych pieniędzy. Kredyty pożyczki szczecin nie łatwo zdobyć, ale niekiedy ratują życie.

kredyty pożyczki szczecin

 Zasady udzielania pożyczki

 Pożyczki różnią się sporo od kredyty pożyczki szczecin, gdyż ich udzielać może każdy. Zarówno bank jak i osoba prywatna. Z pożyczek słyną firmy pożyczkowe. Wiele reklam na ten temat widzi się co chwilę w telewizji. Aby otrzymać pożyczkę nie trzeba czekać tak długo jak na kredyty pożyczki szczecin. Przy pożyczkach, tak jak przy kredytach należy spełniać, określone przez kodeks cywilny, wymagania.

Aby dowiedzieć się więcej sprawdź stronę internetową: https://ekspertkredytowy.szczecin.pl/