W momencie zawarcia związku małżeńskiego dwójka ludzi zaczyna tworzyć pewną część wspólną. Nie tylko w wymiarze metaforycznym i niematerialnym, ale także w świetle prawa. Z chwilą zawarcia małżeństwa powstaje między stronami wspólność majątkowa, nazywana również wspólnością ustawową. Prawnik podział majątku warszawa zaznacza, że jest to bardzo ważny aspekt każdorazowego formalizowania relacji.

prawnik podział majątku warszawa

Na czym polega wspólnota majątkowa?

Na wstępie warto zaznaczyć, że zakres ustawowej wspólnoty majątkowej obejmuje trzy masy: majątek wspólny małżonków oraz majątki osobiste każdego z nich. prawnik podział majątku warszawa informuje, że na majątek wspólny składają się przedmioty majątkowe nabyte w trakcie trwania związku małżeńskiego przez obie osoby lub jedną z nich.
W przypadku zarządzania wspólnym majątkiem należy podkreślić, że małżonkowie mają prawo samodzielnie go gospodarować, jednak są zobligowani do udzielania sobie wzajemnej informacji na temat jego stanu faktycznego.

Co w przypadku rozwodu?

Rosnące statystyki dotyczące terminacji związków małżeńskich, zobowiązują do zastanowienia się nad ewentualnością podziału majątkowego w wypadku rozwodu. Prawnik podział majątku warszawa zapewnia, że z jego pomocą cały proces przebiegnie sprawnie i spokojnie. Dzieląc się swoim doświadczeniem zaznacza, że nie każdy zdaje sobie sprawę z tego jak męczące potrafią być sprawy rozwodowe, gdy powiązane są podziałem majątkowym, dlatego najlepszym i bezpiecznym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalisty.

Dowiedz się więcej: https://dm-adwokaci.pl/uslugi-adwokackie/prawo-rodzinne/podzial-majatku/