Bez względu na naszą wiedzę w dziedzinie prawa, nie każdy z nas jest prawnikiem. By móc się za takiego uważać, należy odbyć pięcioletnie studia prawnicze, a następnie około trzyletnią aplikację. Zdobywając doświadczenie, zdobywamy również reputację i szansę na znalezienie klientów.

kancelaria notarialna górczyn

Kim jest notariusz?

Notariusz to rodzaj prawnika, który pomoże nam z różnego rodzaju pismami urzędowymi, zawiadomieniami i poświadczeniami. Uprawnienia szczegółowe tego zawodu są regulowane przez ustawę o notariacie z dnia 14 lutego 1991 roku.
Do jednych z wielu obowiązków notariusza należą: sporządzanie poświadczeń i spisywanie protokołów, sporządzanie aktów notarialnych, przechowywanie pieniędzy, papierów wartościowych, etc. Notariusz może więc przejąć w depozyt pieniądze lub inne przedmioty, które mają faktyczną wartość.

Jak wybrać dobrego notariusza?

Musimy pamiętać, że notariusz notariuszowi nierówny. Warto zwracać się do tych kancelarii, które są powszechnie uznawane i popularne. Na przykład kancelaria notarialna Górczyn cieszy się nie tylko dobrą opinią, ale i faktyczną liczbą klientów, którzy korzystają z ich usług. Decydując się na znaną kancelarię, nie zawiedziemy się na jakości ich pracy i oszczędzimy sobie wiele nerwów i kłopotów.