Dużo ludzi zadaje sobie pytanie, czy wskazane jest się ubezpieczać prywatnie. Nie ma absolutnej odpowiedzi na to pytanie, jednakowoż multum osób oświadcza, że tak.

Jak wiadomo, polska służba zdrowia nie należy do najlepiej pomyślanych rozwiązań. Niestety, ale kolejki do zawodowców oraz nawet do doktorów pierwszego kontaktu są duże. W takim razie w sytuacji naglącej potrzeby, nie posiadamy ewentualności na to, żeby w ciągu kilku dni odbyć konsultację z lekarzem, na jakiego specjalizacji nam zależy.
Jednakowoż posiadając prywatne ubezpieczenie pozbywamy się tego problemu – większość rejestracji w najogromniejszych polskich prywatnych centrach medycznych możliwa jest cały dzień. W związku z tym doktor o konkretnej specjalności będzie nas mógł przyjąć nawet na następny dzień od zgłoszenia wizyty.

Prywatne ubezpieczenie zawiera pakiet leczniczy w skład jakiego wchodzą – w zależności od typu pakietu – określone badania medyczne i określona liczba wizyt na miesiąc u doktorów wyłonionych specjalności. W stosunku od naszych zapotrzebowań zdołamy skorzystać z pakietu podstawowego, jaki zwykle zawiera lekarza pierwszego kontaktu, standardowy przegląd zdrowia raz w roku i również jedną wizytę w miesiącu u doktorów podstawowych specjalizacji. Z kolei jeśli chorujemy większą ilość razy, lub na przykład chcemy też ubezpieczyć naszą pociechę, powinno się zainwestować w wyższym stopniu powiększony pakiet, zawierający więcej badań, szczepienia i wizyty u pediatry oraz laryngologa.

Prywatna opieka medyczna daje nam wygodę i komfort, na dodatek za stosunkowo niewielką zapłatą. Powinno się dowiedzieć się o pakiet medyczny w naszym miejscu pracy – niejednokrotnie prywatne firmy decydują się na podpisanie kontraktu z prywatnym centrum medycznym i udostępnia własnym pracownikom tego rodzaju ubezpieczenie za kilkadziesiąt złotych czy też nawet za darmo.

Nie zapominajmy, iż prywatna wizyta u profesjonalisty kosztuje przeważnie około 100 złotych, a to zdecydowanie jest większy nakład pieniężny aniżeli miesięczna zrzutka na pakiet leczniczy w ramach jakiego możemy zdobyć sporo więcej.
Źródł: s7pakiet.pl