Często zdarza się, że dana osoba ma doskonały i innowacyjny pomysł, ale nigdy nie wprowadza go w życie z powodu niewystarczających środków finansowych. Obecnie taka sytuacja występuje coraz rzadziej, gdyż niedobór funduszy rozwiązuje crowdfunding pozyskiwanie kapitału.

crowdfunding pozyskiwanie kapitału

Czym jest crowdfunding pozyskiwanie kapitału?

Crowdfunding zwany też finansowaniem społecznościowym jest jedną z metod pozyskiwania środków pieniężnych. Polega na organizowaniu internetowych zbiórek publicznych, w których darczyńcy dobrowolnie wspierają wybrane przez siebie cele. Crowdfunding pozyskiwanie kapitału stanowi rodzaj wsparcia dla przedsiębiorców, którzy mają pomysł na biznes, ale brakuje im funduszy na jego realizację. Warto wspomnieć, że crowdfunding pozyskiwanie kapitału jest stosunkowo nowym zjawiskiem. Pierwszy jego przejaw miał miejsce w 1997 roku, gdy grupa muzyczna Marillion poprosiła swoich fanów o wsparcie w finansowaniu trasy koncertowej.

Crowdfunding pozyskiwanie kapitału w Polsce

W Polsce istnieje kilka serwisów finansowania społecznościowego. Największymi firmami oferującymi crowdfunding pozyskiwanie kapitału są platformy PolakPotrafi.pl oraz Wspieramy.to. Finansują one projekty takie jak filmy, gry komputerowe czy albumy muzyczne. Z kolei największym serwisem charytatywnym jest Siepomaga.pl, na którym odbywają się głównie zbiórki na leczenie. Crowdfunding pozyskiwanie kapitału jest ciekawą alternatywą na pozyskanie brakujących środków pieniężnych niezbędnych do realizacji wymarzonych celów.

Więcej informacji na: https://cksk.pl/newconnect-gpw-dotacje-unijne-crowdfunding/