Firma finansowa

Czym jest firma finansowa? To nic innego jak zarejestrowana, pozabankowa działalność gospodarcza działająca na rynku kapitałowym. Przeprowadza ona operacje pomiędzy placówkami bankowymi a klientem. Klientami takich firm mogą być osoby prywatne, prywatni przedsiębiorcy i spółki. Mogłoby się wydawać, że firma finansowa zajmuje się tym samym co instytucje bankowe, nic bardziej mylnego. Ich działanie jest do siebie bardzo zbliżone. Firma finansowa oferuje niemal natychmiastową płynność w zamian za terminowe płatności z danym oprocentowaniem pożyczonych pieniędzy.

firma finansowa

Czym charakteryzuje się firma finansowa?

Jedną z głównych cech firm finansowych jest to, że oferują niższe kredyty niż większość banków. Cały proces i formalności związane z uzyskaniem kredytu jest mniej żmudny niż w przypadku instytucji finansowej. Firma finansowa bardzo często współpracuje z zupełnie innymi branżami jak np. księgowość lub biura podatkowe.

Firma finansowa dzieli się na trzy kategorie:

Osoby fizyczne: ich działanie skupia się przede wszystkim na udzielaniu pożyczek obywatelom na zakup sprzętu AGD takich jak pralka lub lodówka, albo na pilną naprawę samochodu.
Firmy: ich zadanie jest bardzo podobne do osób fizycznych. Skupiają się na jednostkach. Zajmują się udzielaniem pożyczek firmom, aby mogły ruszyć do przodu i pokryć swoje wydatki.
Reklama w TV: zajmuje się finansowaniem operacji niektórych spółek handlowych. Pozyskane środki mogą być przeznaczone na zakup surowców lub maszyn potrzebnych do funkcjonowania spółki.

Odwiedź naszą stronę https://www.phinance.pl/o-firmie