Fundusze otwarte
Istnieją trzy rodzaje funduszów inwestycyjnych: zamknięte, specjalistyczne otwarte i ostatnie, którym w tekście poświęcimy najwięcej uwag, czyli fundusze otwarte. Niejednokrotnie można zetknąć się z tym pojęciem w internecie lub rzadziej w telewizji. Brzmi może nieco tajemniczo, zwłaszcza że nie jest to pojęcie, którego znaczenie wydaje się oczywiste. Wyjaśniamy, co to są fundusze otwarte i czym się charakteryzują.
Co warto wiedzieć
Jest to forma zbiorowego inwestowania. Środki pieniężne, które przekazują klienci, inwestowane są najczęściej w papiery wartościowe, depozyty bankowe. Inne przykłady to instrumenty rynku pieniężnego czy tytuły uczestnictwa w funduszach. Fundusze otwarte to najchętniej wybierana forma inwestycji — nie wymaga dużych nakładów finansowych, a co ważniejsze, potrzeba do niej co najmniej kilku osób. Jak mówi popularne powiedzenie, w grupie siła. Nawet jeśli, jeden z inwestorów nie jest zasobny finansowo, może sobie pozwolić na tę formę zarządzania jego pieniędzmi. Właśnie dzięki możliwości zbiorowego przedsięwzięcia.
Jakie są zalety
Oprócz największego plusu, który został omówiony wyżej, fundusze otwarte to pewny zysk. Jest to przecież powód, dla którego decydujemy się inwestować. Podlegają kontroli prawnej, dzięki czemu możemy czuć się pewni, że nasze pieniądze są w dobrych rękach. Nie musimy na bieżąco analizować sytuacji, która panuje na rynku, co zapewnia nam spokój.
Nie trzeba mieć specjalistycznej wiedzy, aby zdecydować się na fundusze otwarte — wystarczą chęci.
Odwiedź naszą stronę https://www.phinance.pl/o-firmie