Od czasu do czasu każdemu zdarzają się mniej lub bardziej nieprzyjemne sytuacje, które trudno przewidzieć, a mogą nieść za sobą duże straty finansowe. Nigdy nie wiadomo, kiedy spotka nas stłuczka samochodowa, kradzież czy zalanie mieszkania. Aby uchronić się przed ich kosztownymi konsekwencjami, warto zdecydować się na ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym. Porównywanie OC ułatwiają nam specjalne kalkulatory internetowe, na których zebrane są oferty wielu różnych towarzystw ubezpieczeniowych.

Porównywanie OC — dla kogo?

Na porównywanie OC powinien się zdecydować każdy, kto posiada samochód lub jakikolwiek inny pojazd, ponieważ jest to nakazane przez prawo. Wysokości składki może się znacząco różnić na stronach poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych, dlatego zawsze warto najpierw dokładnie sprawdzić szczegóły ofert. Porównywanie OC w zaufanych serwisach posiadających kalkulatory jest gwarancją najlepszego wyboru, dopasowanego do konkretnej sytuacji. Zaoszczędza to przede wszystkim czas, ponieważ samodzielne spisanie wszystkich cen i warunków nie należy do prostych zadań.

porównywanie OC

Porównywanie krok po kroku

Aby rozpocząć porównywanie OC, należy wejść na wybraną stronę posiadającą kalkulator ubezpieczeniowy. Następnie konieczne jest podanie podstawowych danych osobowych, takich jak imię, nazwisko oraz numer telefonu. W przypadku posiadania pojazdu należy podać także pojemność silnika oraz datę rejestracji pojazdu. Pozwala to obliczyć dokładną wysokość składki ubezpieczeniowej. Kolejnym etapem jest porównywanie OC wielu różnych ofert towarzystw ubezpieczeniowych oraz wyświetlenie rankingu ze wszystkimi opcjami, które w danym przypadku są korzystne dla klienta.

Analizę i porównywanie OC możesz przeprowadzić m.in. na stronie: https://phinance.pl/ubezpieczenia-majatku